5.5x24x6x68, Z3, End mill HSSCo8%, TiAlN, GB516055
SKU
GB516055
€13.07 €10.80
Vilnius Stock 1 day
0 qty
YG Europe stock 3d
25 qty
5.5x24x6x68, Z3, End mill HSSCo8%, TiAlN, GB516055
5.5x24x6x68, Z3, End mill HSSCo8%, TiAlN, GB5160555.5x24x6x68, Z3, End mill HSSCo8%, TiAlN, GB516055
5.5x24x6x68, Z3, End mill HSSCo8%, TiAlN, GB516055| SKU | GB516055 |
|---|---|
| Maniufacture | YG |
| For Material | Steel |
| Application | Aluminum, Brass, Copper, Stainless Steel, Iron, Steel |
| Couting | With Coating |
| Diameter | 5.50 |
| Flute Length | 24 mm |
| Cut Depth Max | 24 mm |
| Tool Shank | 6 mm |
| Total Length | 68 mm |
| Fluts | 3 |
| DIN | Manufacturer |
| Radius | Be Radiuso |
| Cutting Material | HSSCo |
| Tool body Material | HSSCo |
| Type Mech | Medium |
| Series | K2 |
| Is on Sale | No |







Log In