4mm x 12 x 6 x 50, Z-3, Carbide end mill for alu, ZCC, AL-3E-D4.0
SKU
AL-3E-D4.0-YK30F

N
Warehouse
Vilnius
Vilnius

€13.48 €11.14
Vilnius Stock 1 day
3 qty
4mm x 12 x 6 x 50, Z-3, Carbide end mill for alu, ZCC, AL-3E-D4.0
4mm x 12 x 6 x 50, Z-3, Carbide end mill for alu, ZCC, AL-3E-D4.04mm x 12 x 6 x 50, Z-3, Carbide end mill for alu, ZCC, AL-3E-D4.0
4mm x 12 x 6 x 50, Z-3, Carbide end mill for alu, ZCC, AL-3E-D4.0| SKU | AL-3E-D4.0-YK30F |
|---|---|
| Maniufacture | ZCC |
| For Material | Aluminium |
| Application | Aluminum, Copper, Plastic |
| Couting | Without Coating |
| Diameter | 4.00 |
| Flute Length | 12 mm |
| Cut Depth Max | 12 mm |
| Tool Shank | 6 mm |
| Total Length | 50 mm |
| Fluts | 3 |
| DIN | Manufacturer |
| Radius | Be Radiuso |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Type Mech | Medium |
| Series | NO |
| Is on Sale | No |





Log In