4mm, 16x4x50, Solid Carbide Front / Back Deburring End Mill, 90°/45° Z4, Carbiden
SKU
CTCDAC20104


P
Warehouse
Vilnius
Vilnius
€48.40 €40.00
Vilnius Stock 1 day
3 qty
4mm, 16x4x50, Solid Carbide Front / Back Deburring End Mill, 90°/45° Z4, Carbiden
4mm, 16x4x50, Solid Carbide Front / Back Deburring End Mill, 90°/45° Z4, Carbiden4mm, 16x4x50, Solid Carbide Front / Back Deburring End Mill, 90°/45° Z4, Carbiden
4mm, 16x4x50, Solid Carbide Front / Back Deburring End Mill, 90°/45° Z4, Carbiden| SKU | CTCDAC20104 |
|---|---|
| For Material | Steel |
| Maniufacture | CARBIDEN |
| Application | Steel, Stainless Steel, Aluminum |
| Degree | NO |
| Sharpen | NO |
| Diameter | 4.00 |
| Radius | Be Radiuso |
| Tool Shank | 4 mm |
| Flute Length | 16 mm |
| Cut Depth | NO |
| Length Cut | NO |
| Total Length | 50 mm |
| Couting | TICN |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Fluts | 2 |
| Is on Sale | No |





Log In