4mm, 12x6x50, Z2 Carbide mill straight flute, DLC coating
SKU
MFPD2522005
€36.78 €30.40
Vilnius Stock 1 day
1 qty
Only 1 left
4mm, 12x6x50, Z2 Carbide mill straight flute, DLC coating
4mm, 12x6x50, Z2 Carbide mill straight flute, DLC coating4mm, 12x6x50, Z2 Carbide mill straight flute, DLC coating
4mm, 12x6x50, Z2 Carbide mill straight flute, DLC coating| SKU | MFPD2522005 |
|---|---|
| Maniufacture | CARBIDEN |
| For Material | MDF |
| Application | Wood, Plywood, MDF, Chipboard |
| Couting | DLC Colored |
| Diameter | 4.00 |
| Flute Length | 12 mm |
| Cut Depth Max | 12 mm |
| Tool Shank | 6 mm |
| Total Length | 50 mm |
| Fluts | 2 |
| DIN | Manufacturer |
| Radius | Be Radiuso |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Type Mech | Medium |
| Series | ALU-ECO |
| Application Image | Slot milling |
| Is on Sale | No |







Log In