4mm, 12x4x55, 142°, YG1, NC Spotting drill, long, HSSCo8, D2320040
SKU
D2320040
€9.16 €7.57
Vilnius Stock 1 day
0 qty
YG Europe stock 3d
27 qty
4mm, 12x4x55, 142°, YG1, NC Spotting drill, long, HSSCo8, D2320040
4mm, 12x4x55, 142°, YG1, NC Spotting drill, long, HSSCo8, D23200404mm, 12x4x55, 142°, YG1, NC Spotting drill, long, HSSCo8, D2320040
4mm, 12x4x55, 142°, YG1, NC Spotting drill, long, HSSCo8, D2320040| SKU | D2320040 |
|---|---|
| Maniufacture | YG |
| For Material | Steel |
| Application | Aluminum, Brass, Copper, Stainless Steel, Iron, Steel |
| Sharpen | 142 degrees |
| Couting | Without Coating |
| Diameter | 4.00 |
| Depth | 3 x D |
| Tool Shank | 4 mm |
| Flute Length | 12 mm |
| Total Length | 55 mm |
| DIN | Manufacturer |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Cutting Material | HSSCo |
| Is on Sale | No |







Log In