4mm, 12x4x55, 120°, YG1, NC Spotting drill, HSSCo8, D2307040
SKU
D2307040
€9.32 €7.70
Vilnius Stock 1 day
0 qty
YG Europe stock 3d
100 qty
4mm, 12x4x55, 120°, YG1, NC Spotting drill, HSSCo8, D2307040
4mm, 12x4x55, 120°, YG1, NC Spotting drill, HSSCo8, D23070404mm, 12x4x55, 120°, YG1, NC Spotting drill, HSSCo8, D2307040
4mm, 12x4x55, 120°, YG1, NC Spotting drill, HSSCo8, D2307040| SKU | D2307040 |
|---|---|
| Maniufacture | YG |
| For Material | Steel |
| Application | Aluminum, Brass, Copper, Stainless Steel, Iron, Steel |
| Sharpen | 120 degrees |
| Couting | Without Coating |
| Diameter | 4.00 |
| Depth | 3 x D |
| Tool Shank | 4 mm |
| Flute Length | 12 mm |
| Total Length | 55 mm |
| DIN | Manufacturer |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Cutting Material | HSSCo |
| Is on Sale | No |







Log In