4mm, 11x6x55, Z3, EHC573040, end mill for steel SUPER HSS-PM su TiAlN danga
SKU
EHC573040

P
Warehouse
Vilnius
Vilnius
€13.49 €11.15
Vilnius Stock 1 day
1 qty
YG Europe stock 3d
21 qty
Only 1 left
4mm, 11x6x55, Z3, EHC573040, end mill for steel SUPER HSS-PM su TiAlN danga
4mm, 11x6x55, Z3, EHC573040, end mill for steel SUPER HSS-PM su TiAlN danga4mm, 11x6x55, Z3, EHC573040, end mill for steel SUPER HSS-PM su TiAlN danga
4mm, 11x6x55, Z3, EHC573040, end mill for steel SUPER HSS-PM su TiAlN danga| SKU | EHC573040 |
|---|---|
| Maniufacture | NEW |
| For Material | Steel |
| Application | Aluminum, Brass, Copper, Stainless Steel, Iron, Steel |
| Couting | TIALN |
| Diameter | 4.00 |
| Flute Length | 11 mm |
| Cut Depth | 11 mm |
| Tool Shank | 6 mm |
| Total Length | 55 mm |
| Fluts | 3 |
| DIN | DIN 844 |
| Radius | Be Radiuso |
| Cutting Material | HSSPM |
| Tool body Material | HSS-PM |
| Type Mech | Medium |
| Is on Sale | No |





Log In