4mm, 10x70, Left Hand Carbide Tipped Wood Drill Bit
SKU
A502L-040
€20.27 €16.75
Vilnius Stock 1 day
0 qty
Order time 3d.. Please contact before ordering.
4mm, 10x70, Left Hand Carbide Tipped Wood Drill Bit
4mm, 10x70, Left Hand Carbide Tipped Wood Drill Bit4mm, 10x70, Left Hand Carbide Tipped Wood Drill Bit
4mm, 10x70, Left Hand Carbide Tipped Wood Drill Bit| SKU | A502L-040 |
|---|---|
| Maniufacture | CARBIDEN |
| For Material | Wood |
| Application | MDF, Plywood, Wood |
| Sharpen | NO |
| Couting | Without Coating |
| Diameter | 4.00 |
| Tool Shank | 10 mm |
| Flute Length | 43 mm |
| Total Length | 70 mm |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Is on Sale | No |







Log In