45° x 0,2 x 3,175 x 33, carbide graver, SFG45-0.2-33
SKU
SFG45-02-33


Warehouse
Vilnius
Vilnius
W
€6.05 €5.00
Vilnius Stock 1 day
2 qty
45° x 0,2 x 3,175 x 33, carbide graver, SFG45-0.2-33
45° x 0,2 x 3,175 x 33, carbide graver, SFG45-0.2-3345° x 0,2 x 3,175 x 33, carbide graver, SFG45-0.2-33
45° x 0,2 x 3,175 x 33, carbide graver, SFG45-0.2-33| SKU | SFG45-02-33 |
|---|---|
| For Material | Wood |
| Maniufacture | CARBIDEN |
| Application | Aluminum, Plastic, Wood, Plywood, MDF |
| Degree | 45 degrees |
| Sharpen | 45 degrees |
| Diameter | 3.175 |
| Radius | Be Radiuso |
| Tool Shank | 3.175 mm. 1/8 In |
| Flute Length | 5 mm |
| Cut Depth Max | 5 mm |
| Length Cut | NO |
| Total Length | 33 mm |
| Series | NO |
| Couting | Without Coating |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Fluts | 1 |
| Application Image | Engraving |
| Is on Sale | No |





Log In