4.5x11x4.5x50, Z4, End mill carbide, TiAlN, G9540045
SKU
G9540045
€19.38 €16.02
Vilnius Stock 1 day
0 qty
YG Europe stock 3d
8 qty
4.5x11x4.5x50, Z4, End mill carbide, TiAlN, G9540045
4.5x11x4.5x50, Z4, End mill carbide, TiAlN, G95400454.5x11x4.5x50, Z4, End mill carbide, TiAlN, G9540045
4.5x11x4.5x50, Z4, End mill carbide, TiAlN, G9540045| SKU | G9540045 |
|---|---|
| Maniufacture | YG |
| For Material | Steel |
| Application | Stainless Steel |
| Couting | With Coating |
| Diameter | 4.50 |
| Flute Length | 11 mm |
| Cut Depth Max | 11 mm |
| Tool Shank | 4.5 mm |
| Total Length | 50 mm |
| Fluts | 4 |
| DIN | DIN 6528 |
| Radius | Be Radiuso |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Type Mech | Medium |
| Series | K2 |
| Is on Sale | No |







Log In