3mm, R1.5x6x3x50, Z2 Ball mill carbide, DLC, Carbiden
SKU
ALB03006050DLC


N
Warehouse
Vilnius
Vilnius
€15.73 €13.00
Vilnius Stock 1 day
1 qty
Only 1 left
3mm, R1.5x6x3x50, Z2 Ball mill carbide, DLC, Carbiden
3mm, R1.5x6x3x50, Z2 Ball mill carbide, DLC, Carbiden3mm, R1.5x6x3x50, Z2 Ball mill carbide, DLC, Carbiden
3mm, R1.5x6x3x50, Z2 Ball mill carbide, DLC, Carbiden| SKU | ALB03006050DLC |
|---|---|
| Maniufacture | CARBIDEN |
| For Material | Aluminium |
| Application | Aluminum, Copper, Brass, Plastic |
| Couting | DLC Colored |
| Diameter | 3.00 |
| Flute Length | 6 mm |
| Cut Depth Max | 6 mm |
| Tool Shank | 3 mm |
| Total Length | 50 mm |
| Fluts | 2 |
| DIN | Manufacturer |
| Radius | R1.50 |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Type Mech | Medium |
| Series | ALU-ECO |
| Application Image | Profile Milling |
| Is on Sale | No |





Log In