3mm, Cut-off plate SP300-A H01 for aluminium, Korloy
SKU
1-03-013658
€18.15 €15.00
Vilnius Stock 1 day
0 qty
KORLOY EUROPE 4 DAYS
305 qty
KORLOY CENTRAL 15 DAYS
153 qty
3mm, Cut-off plate SP300-A H01 for aluminium, Korloy
3mm, Cut-off plate SP300-A H01 for aluminium, Korloy3mm, Cut-off plate SP300-A H01 for aluminium, Korloy
3mm, Cut-off plate SP300-A H01 for aluminium, Korloy| SKU | 1-03-013658 |
|---|---|
| Maniufacture | KORLOY |
| For Material | Aluminium |
| Groove Width | 3.00mm |
| Flute Length | 20 mm |
| Application | Aluminum, Brass, Copper, Stainless Steel, Iron, Exotic Materials, Steel |
| Couting | With Coating |
| Radius | K0.20 |
| Total Length | 11 mm |
| Insert Code | KG |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Direction | Neutral |
| Is on Sale | No |







Log In