3mm 9x4x50, Z-3 Carbide polishing end mill for aluminum
SKU
HN55A3031


N
Warehouse
Vilnius
Vilnius
€9.68 €8.00
Vilnius Stock 1 day
12 qty
3mm 9x4x50, Z-3 Carbide polishing end mill for aluminum
3mm 9x4x50, Z-3 Carbide polishing end mill for aluminum3mm 9x4x50, Z-3 Carbide polishing end mill for aluminum
3mm 9x4x50, Z-3 Carbide polishing end mill for aluminum| SKU | HN55A3031 |
|---|---|
| Maniufacture | CARBIDEN |
| For Material | Aluminium |
| Application | Aluminum, Plastic |
| Couting | Polishing |
| Diameter | 3.00 |
| Flute Length | 9 mm |
| Cut Depth Max | 9 mm |
| Tool Shank | 4 mm |
| Total Length | 50 mm |
| Fluts | 3 |
| DIN | Manufacturer |
| Radius | Be Radiuso |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Type Mech | Medium |
| Is on Sale | No |





Log In