3mm, 8x6x57, Z4, Mill carbide with X-coating for stainless steel, YG-1
SKU
G9J66030


M
Warehouse
Vilnius
Vilnius
€25.45 €21.03
Vilnius Stock 1 day
1 qty
YG Europe stock 3d
398 qty
Only 1 left
3mm, 8x6x57, Z4, Mill carbide with X-coating for stainless steel, YG-1
3mm, 8x6x57, Z4, Mill carbide with X-coating for stainless steel, YG-13mm, 8x6x57, Z4, Mill carbide with X-coating for stainless steel, YG-1
3mm, 8x6x57, Z4, Mill carbide with X-coating for stainless steel, YG-1| SKU | G9J66030 |
|---|---|
| Maniufacture | YG |
| For Material | Stainless Steel |
| Application | Steel, Steel up to 50HRC, Stainless Steel |
| Couting | With Coating |
| Diameter | 3.00 |
| Flute Length | 8 mm |
| Cut Depth | 8 mm |
| Tool Shank | 6 mm |
| Total Length | 57 mm |
| Fluts | 4 |
| DIN | DIN 6527 |
| Radius | Be Radiuso |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Type Mech | Finishing |
| Is on Sale | No |





Log In