3mm, 5 x 6 x 50, Z1 Carbide end mill, DLC, Carbiden
SKU
DLCAL-D3-6-5


N
Warehouse
Vilnius
Vilnius
TOP
€31.46 €26.00
Vilnius Stock 1 day
29 qty
3mm, 5 x 6 x 50, Z1 Carbide end mill, DLC, Carbiden
3mm, 5 x 6 x 50, Z1 Carbide end mill, DLC, Carbiden3mm, 5 x 6 x 50, Z1 Carbide end mill, DLC, Carbiden
3mm, 5 x 6 x 50, Z1 Carbide end mill, DLC, Carbiden| SKU | DLCAL-D3-6-5 |
|---|---|
| Maniufacture | CARBIDEN |
| For Material | Aluminium |
| Application | Aluminum, Plastic |
| Couting | DLC Colored |
| Diameter | 3.00 |
| Flute Length | 5 mm |
| Cut Depth Max | 5 mm |
| Tool Shank | 6 mm |
| Total Length | 50 mm |
| Fluts | 1 |
| DIN | Manufacturer |
| Radius | Be Radiuso |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Type Mech | Medium |
| Series | ALU-ECO |
| Application Image | Slot milling |
| Is on Sale | No |





Log In