3mm, 4/22x4x50, Z1, Carbide mill extended for plastic, CARBIDEN
SKU
SFMPH3-4-422


Warehouse
Vilnius
Vilnius
TOP
PMMA
€29.04 €24.00
Vilnius Stock 1 day
10 qty
3mm, 4/22x4x50, Z1, Carbide mill extended for plastic, CARBIDEN
3mm, 4/22x4x50, Z1, Carbide mill extended for plastic, CARBIDEN3mm, 4/22x4x50, Z1, Carbide mill extended for plastic, CARBIDEN
3mm, 4/22x4x50, Z1, Carbide mill extended for plastic, CARBIDEN| SKU | SFMPH3-4-422 |
|---|---|
| Maniufacture | CARBIDEN |
| For Material | Acrylic PMMA, plexiglas |
| Application | Alucabond, Plastic, Wood, Plywood, MDF |
| Couting | Without Coating |
| Diameter | 3.00 |
| Flute Length | 4 mm |
| Cut Depth Max | 22 mm |
| Tool Shank | 4 mm |
| Total Length | 50 mm |
| Fluts | 1 |
| DIN | Manufacturer |
| Radius | Be Radiuso |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Type Mech | Medium |
| Series | PLASTIC-ECO |
| Application Image | Through milling |
| Is on Sale | No |





Log In