3mm 25 x 25mm External Grooving Tool Holder, Carbiden, MGEHR2525-3
SKU
MGEHR2525-3


P
Warehouse
Vilnius
Vilnius
€73.93 €61.10
Vilnius Stock 1 day
1 qty
Only 1 left
3mm 25 x 25mm External Grooving Tool Holder, Carbiden, MGEHR2525-3
3mm 25 x 25mm External Grooving Tool Holder, Carbiden, MGEHR2525-33mm 25 x 25mm External Grooving Tool Holder, Carbiden, MGEHR2525-3
3mm 25 x 25mm External Grooving Tool Holder, Carbiden, MGEHR2525-3| SKU | MGEHR2525-3 |
|---|---|
| Maniufacture | CARBIDEN |
| Cut Depth Max | 18 mm |
| For Material | Steel |
| Groove Width | 3.00mm |
| Insert Code | MG |
| Turning Holder | 25 x 25 mm |
| Total Length | 150 mm |
| Direction | Right |
| Tool body Material | HSS |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Series | NO |
| Is on Sale | No |





Log In