3mm, 10x3x60, Z1, End mill, for plastic
SKU
13030A
€30.50 €25.21
Vilnius Stock 1 day
1 qty
Only 1 left
3mm, 10x3x60, Z1, End mill, for plastic
3mm, 10x3x60, Z1, End mill, for plastic3mm, 10x3x60, Z1, End mill, for plastic
3mm, 10x3x60, Z1, End mill, for plastic| SKU | 13030A |
|---|---|
| Maniufacture | BELIN |
| For Material | Plastic |
| Application | Plastic, Plywood, Wood |
| Couting | Without Coating |
| Diameter | 3.00 |
| Flute Length | 10 mm |
| Cut Depth | 10 mm |
| Tool Shank | 3 mm |
| Total Length | 60 mm |
| Fluts | 1 |
| DIN | Manufacturer |
| Radius | Be Radiuso |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Type Mech | Semi Finishing |
| Is on Sale | No |






Log In