3mm, 10x3x39, Z1, Carbide polishing end mill for superfinishing
SKU
5110300
€21.02 €17.37
Vilnius Stock 1 day
1 qty
Only 1 left
3mm, 10x3x39, Z1, Carbide polishing end mill for superfinishing
3mm, 10x3x39, Z1, Carbide polishing end mill for superfinishing3mm, 10x3x39, Z1, Carbide polishing end mill for superfinishing
3mm, 10x3x39, Z1, Carbide polishing end mill for superfinishing| SKU | 5110300 |
|---|---|
| Maniufacture | CARBIDEN |
| For Material | Plastic |
| Application | Aluminum, Brass, Copper, Plastic, Wood |
| Couting | Without Coating |
| Diameter | 3.00 |
| Flute Length | 10 mm |
| Cut Depth | 10 mm |
| Tool Shank | 3 mm |
| Total Length | 39 mm |
| Fluts | 1 |
| DIN | Manufacturer |
| Radius | Be Radiuso |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Type Mech | Medium |
| Is on Sale | No |







Log In