3mm, 10x3x30, Z1, Carbide, End mill, for plastic, chip down
SKU
12030
€23.14 €19.12
Vilnius Stock 1 day
1 qty
Only 1 left
3mm, 10x3x30, Z1, Carbide, End mill, for plastic, chip down
3mm, 10x3x30, Z1, Carbide, End mill, for plastic, chip down3mm, 10x3x30, Z1, Carbide, End mill, for plastic, chip down
3mm, 10x3x30, Z1, Carbide, End mill, for plastic, chip down| SKU | 12030 |
|---|---|
| Maniufacture | BELIN |
| For Material | Plastic |
| Application | MDF, Plastic, Plywood, Wood |
| Couting | Without Coating |
| Diameter | 3.00 |
| Flute Length | 10 mm |
| Cut Depth | 10 mm |
| Tool Shank | 3 mm |
| Total Length | 30 mm |
| Fluts | 1 |
| DIN | Manufacturer |
| Radius | Be Radiuso |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Type Mech | Semi Finishing |
| Is on Sale | No |






Log In