38mm, Milling cutter for wood surface cleaning with carbide inserts
SKU
SCK3812Z3


Warehouse
Vilnius
Vilnius
TOP
€45.98 €38.00
Vilnius Stock 1 day
10 qty
38mm, Milling cutter for wood surface cleaning with carbide inserts
38mm, Milling cutter for wood surface cleaning with carbide inserts38mm, Milling cutter for wood surface cleaning with carbide inserts
38mm, Milling cutter for wood surface cleaning with carbide inserts| SKU | SCK3812Z3 |
|---|---|
| Maniufacture | CARBIDEN |
| For Material | Wood |
| Application | Wood, Plywood, MDF, Chipboard |
| Couting | Without Coating |
| Diameter | 38.00 |
| Flute Length | 12 mm |
| Cut Depth Max | NO |
| Tool Shank | 12 mm |
| Total Length | 60 mm |
| Fluts | 3 |
| Radius | Be Radiuso |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Tool body Material | HSS |
| Type Mech | Medium |
| Series | NO |
| Is on Sale | No |





Log In