38mm, 19x27x12x76, 90º, Z1, Milling cutter with replaceable carbide blades
SKU
W170.380.R

Warehouse
Vilnius
Vilnius

W
€147.62 €122.00
Vilnius Stock 1 day
1 qty
38mm, 19x27x12x76, 90º, Z1, Milling cutter with replaceable carbide blades
38mm, 19x27x12x76, 90º, Z1, Milling cutter with replaceable carbide blades38mm, 19x27x12x76, 90º, Z1, Milling cutter with replaceable carbide blades
38mm, 19x27x12x76, 90º, Z1, Milling cutter with replaceable carbide blades| SKU | W170.380.R |
|---|---|
| Maniufacture | KLEIN |
| For Material | Wood |
| Application | Wood, Plywood, MDF, Chipboard |
| Couting | Without Coating |
| Diameter | 38.00 |
| Flute Length | 19 mm |
| Cut Depth Max | 19 mm |
| Tool Shank | 12 mm |
| Total Length | 76 mm |
| Fluts | 2 |
| Radius | Be Radiuso |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Type Mech | Medium |
| Application Image | Chamfer milling |
| Series | NO |
| Is on Sale | No |





Log In