38,1mm S-12 L-59, E116.381.R, Milling cutter for milling knobs, holder
SKU
E116.381.R

Warehouse
Vilnius
Vilnius

W
€134.92 €111.50
Vilnius Stock 1 day
2 qty
Only 2 left
38,1mm S-12 L-59, E116.381.R, Milling cutter for milling knobs, holder
38,1mm S-12 L-59, E116.381.R, Milling cutter for milling knobs, holder38,1mm S-12 L-59, E116.381.R, Milling cutter for milling knobs, holder
38,1mm S-12 L-59, E116.381.R, Milling cutter for milling knobs, holder| SKU | E116.381.R |
|---|---|
| Maniufacture | KLEIN |
| For Material | Wood |
| Application | MDF, Plastic, Plywood, Wood |
| Couting | Without Coating |
| Diameter | 38.10 |
| Flute Length | 21 mm |
| Cut Depth Max | NO |
| Tool Shank | 12 mm |
| Total Length | 59 mm |
| Fluts | 2 |
| Radius | Be Radiuso |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Type Mech | Medium |
| Application Image | Shoulder milling |
| Series | NO |
| Is on Sale | No |





Log In