32mm, HML-P32-32-5-LN10-150, Z5 Milling cutter
SKU
MHOHMLP32325LN10150


P
Warehouse
Vilnius
Vilnius
€145.20 €120.00
Vilnius Stock 1 day
1 qty
Only 1 left
32mm, HML-P32-32-5-LN10-150, Z5 Milling cutter
32mm, HML-P32-32-5-LN10-150, Z5 Milling cutter32mm, HML-P32-32-5-LN10-150, Z5 Milling cutter
32mm, HML-P32-32-5-LN10-150, Z5 Milling cutter| SKU | MHOHMLP32325LN10150 |
|---|---|
| For Material | Steel |
| Maniufacture | CARBIDEN |
| Diameter | 32.00 |
| Holder Standard | d32 |
| Tool Shank | 32 mm |
| Flute Length | 0.6 mm |
| Geometry | LNMX1006 |
| Total Length | 150 mm |
| Application | Steel, Stainless Steel, Aluminum |
| Tool body Material | HSS |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Is on Sale | No |







Log In