30mm, 70x10 Right hand drill for drilling in wood
SKU
A302P-300
€27.23 €22.50
Vilnius Stock 1 day
1 qty
Only 1 left
30mm, 70x10 Right hand drill for drilling in wood
30mm, 70x10 Right hand drill for drilling in wood30mm, 70x10 Right hand drill for drilling in wood
30mm, 70x10 Right hand drill for drilling in wood| SKU | A302P-300 |
|---|---|
| Maniufacture | CARBIDEN |
| For Material | Wood |
| Application | Wood, Plywood, MDF, Chipboard |
| Sharpen | NO |
| Couting | Without Coating |
| Diameter | 30.00 |
| Tool Shank | 10 mm |
| Flute Length | 40 mm |
| Total Length | 70 mm |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Is on Sale | No |







Log In