30mm, 15x12x56, Z2, Mill for surface cleaning with diamond insert
SKU
SAST0018108


Warehouse
Vilnius
Vilnius
W
€84.70 €70.00
Vilnius Stock 1 day
1 qty
Only 1 left
30mm, 15x12x56, Z2, Mill for surface cleaning with diamond insert
30mm, 15x12x56, Z2, Mill for surface cleaning with diamond insert30mm, 15x12x56, Z2, Mill for surface cleaning with diamond insert
30mm, 15x12x56, Z2, Mill for surface cleaning with diamond insert| SKU | SAST0018108 |
|---|---|
| Maniufacture | CARBIDEN |
| For Material | Wood |
| Application | Plastic, Wood, Plywood, MDF, Chipboard |
| Couting | Without Coating |
| Diameter | 30.00 |
| Flute Length | 15 mm |
| Cut Depth Max | 15 mm |
| Tool Shank | 12 mm |
| Total Length | 56 mm |
| Fluts | 2 |
| Radius | Be Radiuso |
| Cutting Material | Diamond |
| Tool body Material | HSS |
| Type Mech | Medium |
| Application Image | Face milling |
| Series | NO |
| Is on Sale | No |





Log In