3.175mm, 22x3.175x45, Milling cutter with diamond pattern
SKU
CTM-D3175-22
€9.68 €8.00
Vilnius Stock 1 day
6 qty
3.175mm, 22x3.175x45, Milling cutter with diamond pattern
3.175mm, 22x3.175x45, Milling cutter with diamond pattern3.175mm, 22x3.175x45, Milling cutter with diamond pattern
3.175mm, 22x3.175x45, Milling cutter with diamond pattern| SKU | CTM-D3175-22 |
|---|---|
| Maniufacture | CARBIDEN |
| For Material | Carbon Fiber |
| Application | HPL, CFRP, Plywood, MDF |
| Couting | Without Coating |
| Diameter | 3.175 |
| Flute Length | 22 mm |
| Cut Depth Max | 22 mm |
| Tool Shank | 3.175 mm. 1/8 In |
| Total Length | 45 mm |
| Fluts | MULTIFLUTS |
| Radius | Be Radiuso |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Type Mech | Medium |
| Is on Sale | No |







Log In