3.175mm, 12x3.175x38, DJTOL, Carbide cutter with many teeth
SKU
AST312
€12.10 €10.00
Vilnius Stock 1 day
2 qty
Only 2 left
3.175mm, 12x3.175x38, DJTOL, Carbide cutter with many teeth
3.175mm, 12x3.175x38, DJTOL, Carbide cutter with many teeth3.175mm, 12x3.175x38, DJTOL, Carbide cutter with many teeth
3.175mm, 12x3.175x38, DJTOL, Carbide cutter with many teeth| SKU | AST312 |
|---|---|
| Maniufacture | DJTOL |
| For Material | Carbon Fiber |
| Application | CFRP, MDF, Plastic, Plywood |
| Couting | Without Coating |
| Diameter | 3.175 |
| Flute Length | 12 mm |
| Cut Depth Max | 12 mm |
| Tool Shank | 3.175 mm. 1/8 In |
| Total Length | 38 mm |
| Fluts | 12 |
| Radius | Be Radiuso |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Type Mech | Medium |
| Is on Sale | No |







Log In