60° 3.15mm, 3.9x8x50, Center drill, DIN333, HSS, YG1
SKU
D1303931


P
Warehouse
Vilnius
Vilnius
€7.30 €6.03
Vilnius Stock 1 day
2 qty
YG Europe stock 3d
1000 qty
Only 2 left
60° 3.15mm, 3.9x8x50, Center drill, DIN333, HSS, YG1
60° 3.15mm, 3.9x8x50, Center drill, DIN333, HSS, YG160° 3.15mm, 3.9x8x50, Center drill, DIN333, HSS, YG1
60° 3.15mm, 3.9x8x50, Center drill, DIN333, HSS, YG1| SKU | D1303931 |
|---|---|
| Maniufacture | YG |
| For Material | Steel |
| Application | Aluminum, Brass, Copper, Stainless Steel, Iron, Steel |
| Sharpen | NO |
| Couting | Without Coating |
| Diameter | 3.15 |
| Tool Shank | 8 mm |
| Flute Length | 3.9 mm |
| Total Length | 50 mm |
| DIN | DIN 333 |
| Cutting Material | HSS |
| Tool body Material | HSS |
| Is on Sale | No |





Log In