2mm, 4x15x65, Z1, End mill for plastic, Carbiden, 5310200E
SKU
5310200E
€43.39 €35.86
Vilnius Stock 1 day
1 qty
Only 1 left
2mm, 4x15x65, Z1, End mill for plastic, Carbiden, 5310200E
2mm, 4x15x65, Z1, End mill for plastic, Carbiden, 5310200E2mm, 4x15x65, Z1, End mill for plastic, Carbiden, 5310200E
2mm, 4x15x65, Z1, End mill for plastic, Carbiden, 5310200E| SKU | 5310200E |
|---|---|
| Maniufacture | CARBIDEN |
| For Material | PVC Plastic |
| Application | Plastic, Wood, Plywood, MDF |
| Couting | Polishing |
| Diameter | 2.00 |
| Flute Length | 15 mm |
| Cut Depth | 15 mm |
| Tool Shank | 4 mm |
| Total Length | 60 mm |
| Fluts | 1 |
| DIN | Manufacturer |
| Radius | Be Radiuso |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Type Mech | Medium |
| Is on Sale | No |







Log In