2mm, 3 x 8 x 30, Z1 DownCut milling cutter for plastics, Carbiden, 521 0200 LT30
SKU
5210200-LT30
€29.45 €24.34
Vilnius Stock 1 day
0 qty
Order time 21d.. Please contact before ordering.
2mm, 3 x 8 x 30, Z1 DownCut milling cutter for plastics, Carbiden, 521 0200 LT30
2mm, 3 x 8 x 30, Z1 DownCut milling cutter for plastics, Carbiden, 521 0200 LT302mm, 3 x 8 x 30, Z1 DownCut milling cutter for plastics, Carbiden, 521 0200 LT30
2mm, 3 x 8 x 30, Z1 DownCut milling cutter for plastics, Carbiden, 521 0200 LT30| SKU | 5210200-LT30 |
|---|---|
| Maniufacture | CARBIDEN |
| For Material | PVC Plastic |
| Application | Plastic, Wood, Plywood, MDF |
| Couting | Without Coating |
| Diameter | 2.00 |
| Flute Length | 8 mm |
| Cut Depth Max | 3 mm |
| Tool Shank | 8 mm |
| Total Length | 30 mm |
| Fluts | 1 |
| DIN | Manufacturer |
| Radius | Be Radiuso |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Type Mech | Medium |
| Series | NO |
| Is on Sale | No |







Log In