26mm, 23x27x61, 60º, Milling cutter with replaceable carbide blades
SKU
W170.260.R

Warehouse
Vilnius
Vilnius

W
€108.90 €90.00
Vilnius Stock 1 day
1 qty
Only 1 left
26mm, 23x27x61, 60º, Milling cutter with replaceable carbide blades
26mm, 23x27x61, 60º, Milling cutter with replaceable carbide blades26mm, 23x27x61, 60º, Milling cutter with replaceable carbide blades
26mm, 23x27x61, 60º, Milling cutter with replaceable carbide blades| SKU | W170.260.R |
|---|---|
| Maniufacture | KLEIN |
| For Material | Wood |
| Application | Wood, Plywood, MDF, Chipboard |
| Couting | Without Coating |
| Diameter | 26.00 |
| Flute Length | 23 mm |
| Cut Depth Max | 23 mm |
| Tool Shank | 12 mm |
| Total Length | 61 mm |
| Fluts | 2 |
| Radius | Be Radiuso |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Type Mech | Medium |
| Application Image | Engraving |
| Series | NO |
| Is on Sale | No |





Log In