25mm, 90° ASM90-025-Z03-W25R-LN09-C, Z3 Milling cutter
SKU
ACH00034773


P
Warehouse
Vilnius
Vilnius
€181.50 €150.00
Vilnius Stock 1 day
3 qty
25mm, 90° ASM90-025-Z03-W25R-LN09-C, Z3 Milling cutter
25mm, 90° ASM90-025-Z03-W25R-LN09-C, Z3 Milling cutter25mm, 90° ASM90-025-Z03-W25R-LN09-C, Z3 Milling cutter is available to buy in increments of 1
25mm, 90° ASM90-025-Z03-W25R-LN09-C, Z3 Milling cutter
25mm, 90° ASM90-025-Z03-W25R-LN09-C, Z3 Milling cutter| SKU | ACH00034773 |
|---|---|
| For Material | Steel |
| Maniufacture | CARBIDEN |
| Diameter | 25.00 |
| Holder Standard | WELDON-25 |
| Tool Shank | 25 mm |
| Flute Length | 8 mm |
| Geometry | LNHU0904 |
| Total Length | 100 mm |
| Application | Steel, Stainless Steel, Aluminum |
| Tool body Material | HSS |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Is on Sale | No |









Log In