22mm, R11, 22x20x88, Z2, Radius end mill HSSCo8, TiAlN, YG11
SKU
GB535220
€50.18 €41.47
Vilnius Stock 1 day
0 qty
YG Europe stock 3d
0 qty
Order time 2d.. Please contact before ordering.
22mm, R11, 22x20x88, Z2, Radius end mill HSSCo8, TiAlN, YG11
22mm, R11, 22x20x88, Z2, Radius end mill HSSCo8, TiAlN, YG1122mm, R11, 22x20x88, Z2, Radius end mill HSSCo8, TiAlN, YG11
22mm, R11, 22x20x88, Z2, Radius end mill HSSCo8, TiAlN, YG11| SKU | GB535220 |
|---|---|
| Maniufacture | YG |
| For Material | Steel |
| Application | Aluminum, Brass, Copper, Stainless Steel, Iron, Steel |
| Couting | With Coating |
| Diameter | 22.00 |
| Flute Length | 22 mm |
| Cut Depth Max | 22 mm |
| Tool Shank | 20 mm |
| Total Length | 88 mm |
| Fluts | 2 |
| DIN | DIN 327 |
| Radius | R11 |
| Cutting Material | HSSCo |
| Tool body Material | HSSCo |
| Type Mech | Semi Finishing |
| Series | K2 |
| Is on Sale | No |







Log In