22mm, 38 x 20w x 104, Z4, ESH595220, end mill for steel SUPER HSS-PM
SKU
ESH595220

P
Warehouse
Vilnius
Vilnius
€45.63 €37.71
Vilnius Stock 1 day
1 qty
YG Europe stock 3d
3 qty
Only 1 left
22mm, 38 x 20w x 104, Z4, ESH595220, end mill for steel SUPER HSS-PM
22mm, 38 x 20w x 104, Z4, ESH595220, end mill for steel SUPER HSS-PM22mm, 38 x 20w x 104, Z4, ESH595220, end mill for steel SUPER HSS-PM
22mm, 38 x 20w x 104, Z4, ESH595220, end mill for steel SUPER HSS-PM| SKU | ESH595220 |
|---|---|
| Maniufacture | NEW |
| For Material | Steel |
| Application | Aluminum, Brass, Copper, Stainless Steel, Iron, Steel |
| Couting | Without Coating |
| Diameter | 22.00 |
| Flute Length | 38 mm |
| Cut Depth | 38 mm |
| Tool Shank | 20 mm |
| Total Length | 104 mm |
| Fluts | 4 |
| DIN | DIN 844 |
| Radius | Be Radiuso |
| Cutting Material | HSSPM |
| Tool body Material | HSS-PM |
| Type Mech | Medium |
| Is on Sale | No |





Log In