21mm, 22 x 20w x 88, Z2, ESH570210, end mill for steel SUPER HSS-PM
SKU
ESH570210

P
Warehouse
Vilnius
Vilnius
€36.87 €30.47
Vilnius Stock 1 day
1 qty
YG Europe stock 3d
0 qty
Only 1 left
21mm, 22 x 20w x 88, Z2, ESH570210, end mill for steel SUPER HSS-PM
21mm, 22 x 20w x 88, Z2, ESH570210, end mill for steel SUPER HSS-PM21mm, 22 x 20w x 88, Z2, ESH570210, end mill for steel SUPER HSS-PM
21mm, 22 x 20w x 88, Z2, ESH570210, end mill for steel SUPER HSS-PM| SKU | ESH570210 |
|---|---|
| Maniufacture | NEW |
| For Material | Steel |
| Application | Aluminum, Brass, Copper, Stainless Steel, Iron, Steel |
| Couting | Without Coating |
| Diameter | 21.00 |
| Flute Length | 22 mm |
| Cut Depth | 22 mm |
| Tool Shank | 20 mm |
| Total Length | 88 mm |
| Fluts | 2 |
| DIN | DIN 327 |
| Radius | Be Radiuso |
| Cutting Material | HSSPM |
| Tool body Material | HSS-PM |
| Type Mech | Medium |
| Is on Sale | No |





Log In