20mm, R1, 30/60x20wx110, Z5, VHM milling cutter for rough milling
SKU
G9D69200
€486.00 €401.65
Vilnius Stock 1 day
0 qty
YG Europe stock 3d
0 qty
Order time 2d.. Please contact before ordering.
20mm, R1, 30/60x20wx110, Z5, VHM milling cutter for rough milling
20mm, R1, 30/60x20wx110, Z5, VHM milling cutter for rough milling20mm, R1, 30/60x20wx110, Z5, VHM milling cutter for rough milling
20mm, R1, 30/60x20wx110, Z5, VHM milling cutter for rough milling| SKU | G9D69200 |
|---|---|
| Maniufacture | YG |
| For Material | Steel |
| Application | Iron, Steel |
| Couting | TIALN |
| Diameter | 20.00 |
| Flute Length | 30 mm |
| Cut Depth Max | 60 mm |
| Tool Shank | 20 mm |
| Total Length | 110 mm |
| Fluts | 5 |
| DIN | Manufacturer |
| Radius | R1 |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Type Mech | Rough |
| Series | NO |
| Application Image | Peripheral milling |
| Is on Sale | No |







Log In