20mm (R1.0) x 40 x 20w x 104, Z-5, Carbide end mill rough, X-SPEED, YG, G9D68200
SKU
G9D68200
€428.23 €353.91
Vilnius Stock 1 day
0 qty
YG Europe stock 3d
79 qty
20mm (R1.0) x 40 x 20w x 104, Z-5, Carbide end mill rough, X-SPEED, YG, G9D68200
20mm (R1.0) x 40 x 20w x 104, Z-5, Carbide end mill rough, X-SPEED, YG1, G9D6820020mm (R1.0) x 40 x 20w x 104, Z-5, Carbide end mill rough, X-SPEED, YG, G9D68200
20mm (R1.0) x 40 x 20w x 104, Z-5, Carbide end mill rough, X-SPEED, YG1, G9D68200| SKU | G9D68200 |
|---|---|
| Maniufacture | YG |
| For Material | Steel |
| Application | Iron, Steel |
| Couting | TIALN |
| Diameter | 20.00 |
| Flute Length | 40 mm |
| Cut Depth Max | 40 mm |
| Tool Shank | 20 mm |
| Total Length | 104 mm |
| Fluts | 5 |
| DIN | Manufacturer |
| Radius | R1 |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Type Mech | Rough |
| Series | NO |
| Application Image | Peripheral milling |
| Is on Sale | No |







Log In