20mm, 90° ASM90-020-Z03-C20R-LN09-L110, Z3 Milling cutter
SKU
ACH80021337


P
Warehouse
Vilnius
Vilnius
€181.50 €150.00
Vilnius Stock 1 day
2 qty
Only 2 left
20mm, 90° ASM90-020-Z03-C20R-LN09-L110, Z3 Milling cutter
20mm, 90° ASM90-020-Z03-C20R-LN09-L110, Z3 Milling cutter20mm, 90° ASM90-020-Z03-C20R-LN09-L110, Z3 Milling cutter is available to buy in increments of 1
20mm, 90° ASM90-020-Z03-C20R-LN09-L110, Z3 Milling cutter
20mm, 90° ASM90-020-Z03-C20R-LN09-L110, Z3 Milling cutter| SKU | ACH80021337 |
|---|---|
| For Material | Steel |
| Maniufacture | CARBIDEN |
| Diameter | 20.00 |
| Holder Standard | d20 |
| Tool Shank | 20 mm |
| Flute Length | 8 mm |
| Geometry | LNHU0904 |
| Total Length | 110 mm |
| Application | Steel, Stainless Steel, Aluminum |
| Tool body Material | HSS |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Is on Sale | No |









Log In