20mm 82x20x130, Z2, Carbide end mill for clean wood milling
SKU
V201.200.082.130
€161.66 €133.60
Vilnius Stock 1 day
0 qty
Order time 3d.. Please contact before ordering.
20mm 82x20x130, Z2, Carbide end mill for clean wood milling
20mm 82x20x130, Z2, Carbide end mill for clean wood milling20mm 82x20x130, Z2, Carbide end mill for clean wood milling
20mm 82x20x130, Z2, Carbide end mill for clean wood milling| SKU | V201.200.082.130 |
|---|---|
| Maniufacture | CARBIDEN |
| For Material | Wood |
| Application | MDF, Plastic, Plywood, Wood |
| Couting | Without Coating |
| Diameter | 20.00 |
| Flute Length | 82 mm |
| Cut Depth Max | NO |
| Tool Shank | 20 mm |
| Total Length | 130 mm |
| Fluts | 2 |
| Radius | Be Radiuso |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Type Mech | Medium |
| Application Image | Slot milling |
| Series | NO |
| Is on Sale | No |







Log In