20mm, 60x16x195, HSSE, Machine reamer, spiral, YG1, K21B102000
SKU
K21B102000
€78.12 €64.56
Vilnius Stock 1 day
0 qty
YG Europe stock 3d
74 qty
20mm, 60x16x195, HSSE, Machine reamer, spiral, YG1, K21B102000
20mm, 60x16x195, HSSE, Machine reamer, spiral, YG1, K21B10200020mm, 60x16x195, HSSE, Machine reamer, spiral, YG1, K21B102000
20mm, 60x16x195, HSSE, Machine reamer, spiral, YG1, K21B102000| SKU | K21B102000 |
|---|---|
| Maniufacture | YG |
| For Material | Steel |
| Application | Stainless Steel, Aluminum |
| Diameter | 20.00 |
| Flute Length | 60 mm |
| Tool Shank | 16 mm |
| Total Length | 195 mm |
| Fluts | 8 |
| Tool body Material | HSSE |
| Cutting Material | HSSE |
| Couting | Without Coating |
| Is on Sale | No |







Log In