20mm 52x20x100 Z3, Carbide end mill, for clean milling of wood
SKU
V301.200.052.100
€137.21 €113.40
Vilnius Stock 1 day
0 qty
Order time 3d.. Please contact before ordering.
20mm 52x20x100 Z3, Carbide end mill, for clean milling of wood
20mm 52x20x100 Z3, Carbide end mill, for clean milling of wood20mm 52x20x100 Z3, Carbide end mill, for clean milling of wood
20mm 52x20x100 Z3, Carbide end mill, for clean milling of wood| SKU | V301.200.052.100 |
|---|---|
| Maniufacture | CARBIDEN |
| For Material | Wood |
| Application | MDF, Plastic, Plywood, Wood |
| Couting | Without Coating |
| Diameter | 20.00 |
| Flute Length | 52 mm |
| Cut Depth Max | 52 mm |
| Tool Shank | 20 mm |
| Total Length | 100 mm |
| Fluts | 3 |
| Radius | Be Radiuso |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Type Mech | Medium |
| Application Image | Slot milling |
| Series | NO |
| Is on Sale | No |







Log In