20 x 20 x 41(52) x 104mm, Z3, End mill for aluminum, E5E40200
SKU
E5E40200
€377.11 €311.66
Vilnius Stock 1 day
0 qty
YG Europe stock 3d
5 qty
20 x 20 x 41(52) x 104mm, Z3, End mill for aluminum, E5E40200
20 x 20 x 41(52) x 104mm, Z3, End mill for aluminum, E5E4020020 x 20 x 41(52) x 104mm, Z3, End mill for aluminum, E5E40200
20 x 20 x 41(52) x 104mm, Z3, End mill for aluminum, E5E40200| SKU | E5E40200 |
|---|---|
| Maniufacture | YG |
| For Material | Aluminium |
| Application | Aluminum, Copper, Plastic |
| Couting | Polishing |
| Diameter | 20.00 |
| Flute Length | 41 mm |
| Cut Depth Max | 52 mm |
| Tool Shank | 20 mm |
| Total Length | 104 mm |
| Fluts | 3 |
| DIN | Manufacturer |
| Radius | Be Radiuso |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Type Mech | Rough |
| Series | E5E39 |
| Application Image | Shoulder milling |
| Is on Sale | No |







Log In