2.8x7x6x57, Z2, End mill carbide, TiAlN, G9445028
SKU
G9445028
€30.37 €25.10
Vilnius Stock 1 day
0 qty
YG Europe stock 3d
0 qty
Order time 2d.. Please contact before ordering.
2.8x7x6x57, Z2, End mill carbide, TiAlN, G9445028
2.8x7x6x57, Z2, End mill carbide, TiAlN, G94450282.8x7x6x57, Z2, End mill carbide, TiAlN, G9445028
2.8x7x6x57, Z2, End mill carbide, TiAlN, G9445028| SKU | G9445028 |
|---|---|
| Maniufacture | YG |
| For Material | Steel |
| Application | Stainless Steel |
| Couting | With Coating |
| Diameter | 2.80 |
| Flute Length | 7 mm |
| Cut Depth Max | 7 mm |
| Tool Shank | 6 mm |
| Total Length | 57 mm |
| Fluts | 2 |
| DIN | DIN 6527 |
| Radius | Be Radiuso |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Type Mech | Medium |
| Series | K2 |
| Is on Sale | No |







Log In