2,6mm, 10,9x4x50 Carbide drill, 2xD, 180°, Korloy
SKU
1-04-034958
€40.00 €33.06
Vilnius Stock 1 day
0 qty
KORLOY EUROPE 4 DAYS
12 qty
KORLOY CENTRAL 15 DAYS
31 qty
2,6mm, 10,9x4x50 Carbide drill, 2xD, 180°, Korloy
2,6mm, 10,9x4x50 Carbide drill, 2xD, 180°, Korloy2,6mm, 10,9x4x50 Carbide drill, 2xD, 180°, Korloy
2,6mm, 10,9x4x50 Carbide drill, 2xD, 180°, Korloy| SKU | 1-04-034958 |
|---|---|
| Maniufacture | KORLOY |
| For Material | Steel |
| Application | Aluminum, Stainless Steel, Steel |
| Sharpen | 180 degrees |
| Fluts | 2 |
| Couting | With Coating |
| Diameter | 2.60 |
| Depth | 2 x D |
| Flute Length | 10.9 mm |
| Tool Shank | 4 mm |
| Total Length | 50 mm |
| DIN | Manufacturer |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Is on Sale | No |







Log In