2,5mm x 4,50, MD10, GEFL2510-D Face Grooving Insert, CARBIDEN
SKU
GEFL2510-D-RX1015


P
Warehouse
Vilnius
Vilnius
€21.78 €18.00
Vilnius Stock 1 day
15 qty
2,5mm x 4,50, MD10, GEFL2510-D Face Grooving Insert, CARBIDEN
2,5mm x 4,50, MD10, GEFL2510-D Face Grooving Insert, CARBIDEN2,5mm x 4,50, MD10, GEFL2510-D Face Grooving Insert, CARBIDEN
2,5mm x 4,50, MD10, GEFL2510-D Face Grooving Insert, CARBIDEN| SKU | GEFL2510-D-RX1015 |
|---|---|
| Maniufacture | CARBIDEN |
| For Material | Steel |
| Groove Width | 2.50mm |
| Flute Length | 4.5 mm |
| Application | Steel, Stainless Steel, Aluminum |
| Couting | With Coating |
| Radius | R0.20 |
| Total Length | 16 mm |
| Insert Code | GEFL |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Direction | Left |
| Is on Sale | No |





Log In