1x3x6x47, end mill, DIN844, HSS-Co8%, YG, E2573010
SKU
E2573010
€14.82 €12.25
Vilnius Stock 1 day
0 qty
YG Europe stock 3d
71 qty
1x3x6x47, end mill, DIN844, HSS-Co8%, YG, E2573010
1x3x6x47, end mill, DIN844, HSS-Co8%, YG, E25730101x3x6x47, end mill, DIN844, HSS-Co8%, YG, E2573010
1x3x6x47, end mill, DIN844, HSS-Co8%, YG, E2573010| SKU | E2573010 |
|---|---|
| Maniufacture | YG |
| For Material | Steel |
| Application | Iron |
| Couting | Without Coating |
| Diameter | 1.00 |
| Flute Length | 3 mm |
| Cut Depth Max | 3 mm |
| Tool Shank | 6 mm |
| Total Length | 47 mm |
| Fluts | 3 |
| DIN | DIN 844 |
| Radius | Be Radiuso |
| Cutting Material | HSSCo |
| Tool body Material | HSS |
| Type Mech | Semi Finishing |
| Series | NO |
| Application Image | Shoulder milling |
| Is on Sale | No |







Log In