1x2x6x34mm, Z3, End mill, HSS-Co8%, TiAlN YG, EQ553010
SKU
EQ553010
€13.95 €11.53
Vilnius Stock 1 day
0 qty
YG Europe stock 3d
26 qty
1x2x6x34mm, Z3, End mill, HSS-Co8%, TiAlN YG, EQ553010
1x2x6x34mm, Z3, End mill, HSS-Co8%, TiAlN YG, EQ5530101x2x6x34mm, Z3, End mill, HSS-Co8%, TiAlN YG, EQ553010
1x2x6x34mm, Z3, End mill, HSS-Co8%, TiAlN YG, EQ553010| SKU | EQ553010 |
|---|---|
| Maniufacture | YG |
| For Material | Steel |
| Application | Iron |
| Couting | With Coating |
| Diameter | 1.00 |
| Flute Length | 2 mm |
| Cut Depth Max | 2 mm |
| Tool Shank | 6 mm |
| Total Length | 34 mm |
| Fluts | 3 |
| DIN | Manufacturer |
| Radius | Be Radiuso |
| Cutting Material | HSSCo |
| Tool body Material | HSS |
| Type Mech | Semi Finishing |
| Series | NO |
| Application Image | Shoulder milling |
| Is on Sale | No |







Log In