1mm, R0.5x2x4x50, Z2 Ball mill carbide, DLC, Carbiden
SKU
ALB01002050DLC


N
Warehouse
Vilnius
Vilnius
€13.31 €11.00
Vilnius Stock 1 day
5 qty
1mm, R0.5x2x4x50, Z2 Ball mill carbide, DLC, Carbiden
1mm, R0.5x2x4x50, Z2 Ball mill carbide, DLC, Carbiden1mm, R0.5x2x4x50, Z2 Ball mill carbide, DLC, Carbiden
1mm, R0.5x2x4x50, Z2 Ball mill carbide, DLC, Carbiden| SKU | ALB01002050DLC |
|---|---|
| Maniufacture | CARBIDEN |
| For Material | Aluminium |
| Application | Aluminum, Copper, Brass, Plastic |
| Couting | DLC Colored |
| Diameter | 1.00 |
| Flute Length | 2 mm |
| Cut Depth | 2 mm |
| Tool Shank | 4 mm |
| Total Length | 50 mm |
| Fluts | 2 |
| DIN | Manufacturer |
| Radius | R0.50 |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Type Mech | Medium |
| Is on Sale | No |





Log In