1mm, 4x3.175x38, DJTOL, Carbide milling cutter with many teeth
SKU
AST3104
€18.76 €15.50
Vilnius Stock 1 day
1 qty
Only 1 left
1mm, 4x3.175x38, DJTOL, Carbide milling cutter with many teeth
1mm, 4x3.175x38, DJTOL, Carbide milling cutter with many teeth1mm, 4x3.175x38, DJTOL, Carbide milling cutter with many teeth
1mm, 4x3.175x38, DJTOL, Carbide milling cutter with many teeth| SKU | AST3104 |
|---|---|
| Maniufacture | DJTOL |
| For Material | Carbon Fiber |
| Application | CFRP, MDF, Plastic, Plywood |
| Couting | Without Coating |
| Diameter | 1.00 |
| Flute Length | 4 mm |
| Cut Depth Max | 4 mm |
| Tool Shank | 3.175 mm. 1/8 In |
| Total Length | 38 mm |
| Fluts | 12 |
| Radius | Be Radiuso |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Type Mech | Medium |
| Application Image | Through milling |
| Series | NO |
| Is on Sale | No |







Log In